Reģistratūra: +371 67 221 196  |   mskirurgija@inbox.lv

Ķirurģija

Ķirurģiskajās operācijās mūsu prioritāte ir vēnu operācijas.
Ar vēnu operācijām mēs nodarbojamies jau 18 gadus, gadā veicot vairāk nekā 200 operāciju. Mēs operējam ar "franču saldēšanas metodi". Šī metode vēl ir pazīstama ar nosaukumu "krioterapija". 
Pēc šīs metodes mēs strādājam no 1996. gada.

Operācija tiek veikta ar speciālām zondēm, pa kurām plūst smieklu gāze, kas piesaldē vēnas pie zondēm.

Šīs operāciju metodes plusi ir:

  • mazāks operācijas griezienu skaits un mazākas rētas;
  • mazāki asins zudumi un mazāka recedīvu iespēja;
  • praktiski iespējams operēt jebkuras varikozes;
  • pietiekami kosmētiska radikālai operācijai;
  • ātra pēcoperācijas rehabilitācija.

Operācija, tiek veikta spinālajā anestēzijā. Pēc anestēzijas darbības beigām pacienti uzreiz var sākt staigāt un tiek izrakstīti no dienas stacionāra tālākajai ambulatorajai terapijai. Pacientiem jāierodas uz pārsiešanu divas reizes – trešajā un septītajā pēcoperācijas dienā. 


Pēc 10–12 dienām tek izņemtas operācijas šuves. Divus mēnešus pēc operācijas ir jāvalkā kompresijas zeķes vai jānēsā elastīgā saite. Darba spējas pacienti atgūst pēc 10–14 dienām, bet ierasto dzīves kvalitāti – apmēram pēc mēneša, kad praktiski vairs nepastāv nekādi ierobežojumi.

Paciente R.Z. 64 g.v. ieradās uz konsultāciju ar diagnozi: HRONISKA VENOZA MAZSPĒJA. KREISĀS KĀJAS VĒNU VARIKOZE AR NEDZĪSTOŠU TROFISKU ČŪLU. POSTTROMBOFLEBĪTISKAIS SINDROMS. Ilgstoši ārstējusies pie dažādiem speciālistiem, taču bez būtiskām izmaiņām. Trofiskā čūla – apmēram 2 gadi un lēnām palielinājās izmēros.

Pacientes pirmā konsultācija. Čūla 12x10 cm ar nelielu aplikumu un nekrozēm. Apakšstilbs tūskains, sāpīgs čūlas rajonā.

Pēc 40 dienu kombinētas konservatīvas medikamentozas un kompresijas terapijas trofiskā čūla ir attīrījusies, granulējusies un slēgusies par 60 %. Tiek nozīmēta operatīva terapija pēc 1 nedēļas.

Paciente uz operācijas galda. 50 dienas no ārstēšanās sākuma.

14 dienas pēc operācijas tiek izņemtas šuves. Turpināta kombinēta medikamentoza un kombinēta terapija.

25 dienas pēc operācijas.

33 dienas pēc operācijas. Čūla praktiski slēgusies, sāpju, tūskas nav.

Kopumā no pirmās konsultācijas līdz pilnīgai trofiskās čūlas sadzīšanai pagāja 12 nedēļas. Pacientei nav praktiski nekādu sūdzību uz izrakstīšanās brīdi. Taču turpmāk, lai saglabātu normālu dzīves kvalitāti un neatkārtotos trofiskas čūlas, pacientei ir jāievēro noteikts ārstniecisks un sadzīves režīms – medikamentoza terapija 2 reizes gadā un kompresijas terapija.

Paciente V 63 gadu veca. Diagnoze HVN labās kājas vēnu varikoze. Saslimšana – apmēram 20 gadi. Nekādas speciālas ārstēšanas un profilakses pasākumi netika veikti.

Pirms 3 mēnešiem varikozās vēnas notrombozējās. Nākamajās fotogrāfijās gribam parādīt, kādas izskatās izoperētas trombozētas vēnas un to mezgli. Vēna Saphena magna bija trombozēta no cirkšņa līdz apakšstilba vidējai trešdaļai ar atsevišķiem izteiktiem trombozētiem vēnu mezgliem. 

Attēlā redzamā trombozētā vēnu mezgla diametrs ir 4 cm. Lieki piebilst, ka šādi trombi neuzsūcas.

Šajā gadījumā vienīgā iespējamā ārstēšanas metode ir ķirurģiska operācija.