top of page
varikozas vēnas.jpg

Kā notiek vēnu operācija?

Varikozas vēnas ir diezgan izplatīta problēma, kas skar gandrīz katru ceturto pasaules iedzīvotāju vecumā no 40 gadiem. Šīs slimības attīstību veicina gan mazkustīgs dzīvesveids, gan liekais svars, gan arī profesijas, kas saistītas ar ilgstošu uzturēšanos stāvus vai sēdus stāvoklī, kā arī citi riski faktori, piemēram, iedzimtība un vecums.

Varikozas vēnas – simptomi

Varikozajām vēnām ir dažādi simptomi, kurus ignorēt pavisam noteikti nedrīkst. Tie, piemēram, ir vēnu izspiešanās uz āru, smaguma sajūta un sāpes kājās, piepampuši apakšstilbi, durstīga vai dedzinoša sajūta un viens no izplatītākajiem simptomiem – vēnu krāsas maiņa. Ir jāsaprot, ka varikozas vēnas nav tikai estētiska problēma, tā var radīt arī nopietnākas veselības problēmas, piemēram, vēnu mazspēju, trofisko čūlu klātbūtni, vēnu trombozi, kas var negatīvi ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti. Lai pacienti turpmāk nesaskartos ar šādām veselības problēmām, viņiem tiek piedāvāta vēnu operācija, kas ir galvenā apakšējo ekstremitāšu varikozu vēnu ķirurģiskās ārstēšanas metode.

 

Vēnu operāciju veidi

Vēnu operācija, iespējams, ir vienīgā efektīvā metode, kas tiek pielietota, lai atbrīvotos no paplašinātas vēnas varikozo vēnu gadījumā. Šādai operācijai jābūt minimāli traumatiskai un bez kosmētiskiem defektiem, taču tajā pašā laikā arī iedarbīgai, lai vēnu operācija palīdzētu atbrīvoties no slimības skartās vēnas un tādā veidā izvairīties no nopietnāku saslimšanu progresēšanas. 

Pastāv vairāki vēnu operāciju veidi. Mūsdienās, iespējams, visizplatītākā un populārākā ir lāzeroperācija vēnām, kas tiek uzskatīta par ļoti saudzējošu metodi. Procedūras laikā slimajā vēnā tiek ievadīts lāzera vads, kas tiek novadīts līdz bojātajai vietai, kur ar lāzerenerģijas palīdzību tiek noslēgta vēna. Pastāv arī klasiskā vēnu operācija, kad slimās vēnas posms tiek izņemts ārā, ārstam veicot nelielus iegriezumus ādā. Šis operācijas veids gan paredz ilgāku atveseļošanās periodu. Tāpat kā vienu no vēnu operācijas veidiem var minēt skleroterapiju, kas paredz varikozas vēnas aizlīmēšanu ar biolīmi.

 

Lāzeroperācija vēnām

Lai arī pastāv vairāki varikozo vēnu operācijas veidi, lāzeroperācija šobrīd ir viena no populārākajām ārstēšanas metodēm pasaulē, jo tā ir minimāli invazīva vēnu operācija. Tā nodrošina vēlamu kosmētisko efektu, jo nav rētu, ātru atveseļošanās procesu un pēc vēnu operācijas nav nepieciešams uzturēties stacionārā. Liānas Miķelsones un Jura Sproģa ārstu prakse ķirurģijā palīdzēs gadījumā, ja pacientam ir varikozas vēnas. Augsti kvalificēti speciālisti veic operācijas vēnu mazspējas, varikozes, hroniskas trombozes un citu saslimšanu gadījumos.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
Komentēt
bottom of page